Przejdź do głównej zawartości

Konferencja Porodowa - 17 maja

Jednym z wydarzeń tegorocznego Poznańskiego Tygodnia Rodziny będzie konferencja porodowa: "Dobry poród - silna rodzina", która odbędzie się 17 maja 2014, od godziny 10:00 do około 15:00 w Domu Kultury Pod Lipami, na os. Pod Lipami, pawilon 108.
Konferencja organizowana jest przez Klub Mam Mamissima skupiający mamy pragnące cieszyć się macierzyństwem.
 
Wydarzenie to ma na celu propagowanie otwartej, głośnej rozmowy o porodach;
- o tym jakie są, a jakie być powinny,
- gdzie szukać pomocy w razie kłopotów i wątpliwości,  
- jak czynić poród wspaniałym wydarzeniem, wyjątkowym spotkaniem z nowym człowiekiem i przywilejem kobiety
- jak budować więź z dzieckiem po porodzie i kto może pomóc w razie trudności.
 
Konferencja kierowana jest do każdej kobiety, która planuje ciążę lub w niej jest oraz do mężczyzn - ojców. Zapraszamy również kobiety, które już urodziły ale czują, że poród mógł być lepszym doświadczeniem.
 
Podczas konferencji wysłuchamy sześciu prelekcji wygłaszanych przez Położne z poznańskich szpitali, Przedstawicielkę Stowarzyszenia Doula w Polsce, Przedstawicielkę fundacji Rodzić po Ludzku i Psychologa. Odbędzie się także konkurs z losowaniem atrakcyjnych nagród.
 
Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzimy rejestrację, która potrwa od 20. 03. 2014 do 5. 05. 2014 roku.

W celu zarejestrowania się należy przejść do strony: https://docs.google.com/forms/d/11b9rXxK-L4yFpCvlUXlkZAJjyECxXWaFC3KFzTlrJO8/viewform

Szegółowe informacje dotyczące Poznańskiego Tygodnia Rodziny znajdą Państwo na stronie: www.potyro.ploraz https://www.facebook.com/pages/Pozna%C5%84ski-Tydzie%C5%84-Rodziny/308144845985458?fref=ts

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: potyro2014konf@gmail.com
 

Zapraszamy wszystkie mamy i ojców - osoby, które planują ciążę, albo już w niej są i pragną zgłębić wiedzę na temat porodu!!

Partnerzy:

Fundacja Rodzić po Ludzku
Medela Polska
Malinowe Rodzenie
Szkła Rodzenia Grzybkowo
Stowarzyszenie Doula w Polsce
Dzielnica Rodzica
Stowarzyszenie Poznań w chuście
Szkoła Rodzenia Gaja
Doula Marianna Szymarek
Doula Alicja Nowaczyk
Projekt Społeczny Karm Mamo
Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Plac zabaw z palet

Przechodziłam niedawno ulicą Matejki - na skrzyżowaniu z Bukowską, przy teatrze Scena Robocza (http://scenarobocza.pl/en/), zauważyłam taki oto plac zabaw, zbudowany z palet:


Świetna inspiracja na letnie majsterkowanie.

#Idziemy do lasu

Witajcie!

Zapraszam Was na wspólny, rodzinny Wielki Zachwyt w lesie!

Las - cudowne miejsce pełne zieleni (a teraz pięknych kolorów jesieni) kojącej nasze dusze. Wspaniała przestrzeń na swobodne zabawy dla naszych dzieci. Natura. Czy to nie wystarczające powody, by się tam wybrać? :)

W kameralnym gronie osób, dla których kontakt z naturą jest ważny, spędzimy sobotnie popołudnie. Dla dzieci to wspaniała okazja, by poznać nowych przyjaciół, z którymi będą mogły pobiegać po leśnych ścieżkach, wspinać się na drzewa, budować bazy czy odkrywać las. Dla dorosłych to możliwość poznania podobnych sobie rodziców, ciekawych rozmów i relaksu.
Dla nas wszystkich - czas, by zachwycić się i pielęgnować swoją relację z przyrodą :)

To wydarzenie jest dla Waszej rodziny jeśli:
* lubicie poznawać nowych ludzi,
* lubicie spędzać czas na łonie natury – już to robicie, albo chcecie, aby to stał się sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu,
* macie w sobie zgodę na swobodną zabawę dzieci w natu…

Warsztaty etnograficzne w leśnym przedszkolu

Dnia 20 czerwca 2018 r gościliśmy w leśnym przedszkolu im. św. Franciszka "Na Tropie" z warsztatami etnograficznymi.Dzieci poznały kilka dawnych zabaw ("Praczki", "Pierścień"), zapoznały się z prostymi instrumentami ludowymi, rymowankami i wyliczankami.
W dalszej części dnia obserwowaliśmy dzień w leśnym przedszkolu, wolną zabawę, wycieczkę do lasu.
Trzymamy kciuki za rozwój leśnych przedszkoli w Polsce!